Beran  „Já jsem“ – 21. března – 20. dubna

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Zvěrokruh začíná znamením Berana – první jarní dny umožňují setí semínek do země a malé semínko musí vynaložit nesmírnou sílu a životaschopnost -doslova a do písmene bojuje o přežití, aby prorazilo zemí, vzklíčilo a pak se  zhluboka nadechlo a ohřálo ve slunečním paprsku – TO JE BERAN. Aktivní jangová mužská energie, nasměrovaná na jedno jediné – zrození.

Beran nemá žádné zkušenosti – nikdo před ním nejde, nemá se koho zeptat, vede ho jeho vlastní touha, intuice a čisté nadšení.  Vše co zažívá je poprvé, z Berana čiší až dětská nevinnost. Jeho energie je přímá, jasná, čistá. Pokud se setkáme s Beranem, můžeme se nechat nakazit jeho entuziasmem, můžeme se setkat s jeho tvrdohlavostí, umanutostí a egoismem, ale můžeme si být jisti, že je to On – průzračný, čistý. Je takový jaký je, také lahvička k tomuto znamení se jmenuje „Já jsem“. Nehraje žádné hry, je mu jedno, co si o něm kdo myslí, jak ho vnímá, on sám se s nikým neporovnává – on je první :). A jestli s tím máme problém, tak je to náš problém, ne jeho… :D.

Proto se může stát, že zažíváme při setkání s tímto „božím bojovníkem“ rozporuplné pocity, od radostného nadšení až po jisté obavy, protože nikdy nevíme, co ho napadne. Je okamžitým realizátorem svých myšlenek, dá se říci, že konání a myšlení probíhá paralerně. Na druhou stranu si můžeme být jistí, že se od Berana můžeme dočkat jen fair-play jednání a chování, které zahrnuje celou škálu od neodolatelného po strašlivé. Máme dvě možnosti, Berana můžeme milovat nebo nemilovat, ale těžko můžeme jeho dynamickou energii ignorovat. Je jedinečným a prvním zástupcem, který ostatním znamením ve Zvěrokruhu klestí Cestu. Jestli je si toho vědom? Ani nevím, každopádně jestli ano, je mu to jedno. Je tak zaujat svou rolí průkopníka, bojovníka, vůdce, že nemá čas se zabývat nějakými rozbory svého chování a jednání.

Kombinace červená se zlatou je výzvou pro Berana – pokud svou červenou intenzivní energii propojí se zlatou (barvou vědomé moudrosti vycházející z nitra), bude pro něj jednodušší propojit idealismus s konáním. Z rebela se stane bojovník, moudrý, spolehlivý a vytrvalý.

Komentáře