Býk – Mám energii – 21. dubna – 20. května

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Býk  – „Mám energii“  – lahvička č. 6 – červená/červená

Semínko se v Beranu prodralo na povrch Země a spatřilo Slunce, ucítilo Vzduch a zažilo Vodu. Nyní převzalo vládu znamení Býka – udržet se při životě, nabrat sílu, dostat určitý tvar. Nastal čas ztvárňování a zdokonalování formy. Energie Býka je pomalejší než energie Berana – který musel veškerou energii nasměrovat do průrazu. Energie Býka je vytrvalá, pečující, ochraňující, schraňující, rozlišující (co je a není škodlivé pro vývoj). Býk je hospodář, ten který dává energii do pěstování, plení, hnojení, ten který udělá vše proto aby budoucí úroda byla bohatá, ví hodně a hodně chce mít pod kontrolou, jedno však podvědomě tuší, že živly pod kontrolou nemá. Přesto se o to bude alespoň snažit. Z toho plyne tato někdy rozporuplná povaha Býka. Není divu, když víme, že jsme udělali maximum, tolik energie jsme vydali, aby bylo pro budoucí obživu a přesto se může stát, že během chvíle ztratíme vše? Každé znamení má svůj „osudový paradox“. Svůj úkol, svou výzvu, kterou může přijmout a tím se posune na další rovinu vnímání.

Býk je zemská energie – horní živel je Země, spodní Voda. Je pro něj velmi důležité aby se během své pouti prokopal ke svému spodnímu živlu, k vodě. Ta mu umožní aby zažíval i na jiné než na materiální úrovni. Dá Býkovi hloubku a rozměr, který nemůže najít na Zemi.

Dovolí Býkovi aby se uvolnil, aby si uvědomil, že to že on udělal vše co je v jeho silách, je přesně to, co udělat mohl a měl. Že nemohl udělat víc. A že výsledek ovlivňuje více faktorů, z nichž některé leží mimo naši vůli, moc a schopnosti. Umožní mu aby nepropadal skepsi a malomyslnosti. On je tím, který spojuje Nebe se Zemí. To je jeho dar Světu.

Komentáře