Korálová

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Nejněžnější a nejzranitelnější energie lásky.

Korálová barva – energie lásky v nejupřímnějším slova smyslu. Mnohokrát ve svém životě jsme se s důvěrou otevřeli lásce a druhému člověku a mnohokrát jsme byli zrazeni, zraněni, podvedeni, naše křehká skořápka byla tímto narušena a důvěra a láska byla zraněna. Korálový člověk se proto zavřel do své ulity – skořápky, aby zachránil své zranitelné jádro. Přesto není šťasten, cítí se osamělý, sice v bezpečí, ale v bezpečí samoty.

Nemůžeme se nadechnout, nemůžeme tvořit, – bez lásky není tvořivosti. Co s tím? Můžeme zůstat takto zranění ve své samotě, ale co dál?

Máme možnost – je to velice těžké – stejně jako korálová barva najít lásku a důvěru pomaličku, nejprve sám k sobě, stát se sám sobě přítelem, sám sobě něžným partnerem, přijmout sebe sama se všemi svými slabostmi a  „prohřešky“ a pak se stane a může stát – zázrak lásky, přes lásku k sobě se můžeme rozhodnout otevřít a znovu začít důvěřovat a znovu začít milovat – a dovolit být milován.

V tom je moudrost korálové – je to VĚDOMÉ rozhodnutí – MILOVAT. Není to růžová – láska bezpodmínečná a v podstatě bez poznání bolesti. (jelikož je prvotní)

Je to láska – korálová, nazývána také moudrá láska. Je to odpuštění všemu a všeho, včetně sebe sama a opětovné nabytí důvěry a rozhodnutí se milovat.

Nevyřešená korálová energie – závislost – podobně jako o u oranžové, ale v intenzivnější formě – je tam více žluté, proto je tam také více strachu o sebe sama.

Korály – v přírodě jsou velice křehké bytosti – nemohou žít osamoceně, jsou velice náchylné, okamžité znečištění moře způsobuje úhyn korálů. Veliká vnímavost a citlivost až přecitlivělost pokud je korál nevyřešen.

Moudrá láska – přestože znám zradu – prožil jsem – rozhodl jsem se v lásce žít, protože bez lásky se žít nedá.

Komentáře