O odpuštění – Osvobozený blázen

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Všichni máme minulost, já i vy, naše minulost vytvořila naší přítomnost. Jsem výsledkem svých minulých přesvědčení, omezení, představ, myšlenek, emocí.

Při svých setkáních často říkám: „svou minulost nemůžeme změnit a svou budoucnost neznáme“, jediné co je skutečné, je tento okamžik – „tady a teď“.

Svou minulost můžeme pouze přijmout, přiznat sami sobě, že tenkrát jsme dělali, co bylo v našich silách, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, které bylo takové, jací jsme byli my sami.

ODPUŠTĚNÍ – kdybych se v životě nenaučila nic jiného než odpouštět, stál můj život za to.

Často se sebou vláčíme batohy křivd a nepochopení a tolikrát se v hlavě vynoří: Kdybych tenkrát, tohle udělala, či neudělala, kdybych byla tam či onde, řekla to či ono.

Ale kdyby to tenkrát tak bylo – bylo by i to co je teď? Byla bych tím, čím jsem? Měla bych to, co mám? Já nevím.

Odpuštění je o pouštění – o neulpívání na starých energiích, které nás táhnou zpět, nedovolí nám jít kupředu, nedovolí nám být volní a svobodní. Když odpustíme – opustíme minulost, můžeme cítit obrovskou úlevu, umožní nám to necítit se jako oběť a ani jako viník.

Všichni už jsme byli viníky i obětmi.

Je to stará hra, se starými kartami a se starými kartami nic nového nevyhrajeme.

V aura-soma tarotu existuje karta Blázen – a je tam dvakrát. První blázen je nepoučený – vydává se na cestu bez jakýchkoli znalostí, veden jen svými instinkty a pudy.

Mám raději druhou kartu Blázna – říkám mu Osvobozený Blázen – ten má za sebou kus cesty životem, vzpomínky, minulost, zkušenosti, bolesti. Cítí se starý a unavený, všechno už viděl, všechno zažil, vše se opakuje. Co teď? Ocitl se na křižovatce (je v krizi – třeba středního věku), můžeme to nazývat jak je libo.

Může v tom zůstat – znáte to přeci – máme volbu, může se vrátit a neustále vracet do minulosti.

Může jít kupředu…a nebo může skočit…:-)))

Můžeme se rozhodnout udělat ten skok (jedna moje kamarádka, když se rozváděla, rozhodla se skočit bungee, jiná skočila padákem).

Můžeme tu starou uvláčenou energii rozbít, najednou hned teď udělat něco bláznivého, neobvyklého, vyskočit ze zaběhlého stereotypu, splnit si svůj sen, který jsme z jakéhokoli důvodu odkládali – nebo kterého jsme se báli.

Abychom se vznesli vzhůru – nebo skočili dolů, je třeba se zbavit zátěže – zbavit se minulosti – osvobodit se.Opustit – odpustit všem a všechno.

Když říkám všem – tak i sami sobě.

Když to uděláme…ucítíme přítomnost…ucítíme v sobě Blázna. Šťastného osvobozeného svobodného blázna – moudrého rádce králů.

Komentáře