Rak – Mlha přede mnou, mlha za mnou – 21. června – 22. července

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

V den kdy se slunce nachází na vrcholu,  v den nejdelší a noc nejkratší, se ujímá vlády Rak. Nastává první konec. Rak  uzavírá jarní čtveřici. Beran – semínko bylo zaseto, v Býku rostlinka zesílila, v Blíženci rozkvetla… je čas odkvétání a čekání na plody. Rak čeká rád, má rád ty chvíle zastavení, kdy nemusí… může se pak oddávat tomu, co je mu blízké, z čeho čerpá – snění. Rak je mlhovina, je utvořen z vody a vzduchu..ale je to obráceně než u Blížence, Rak má vodu jako horní živel a vzduch jako spodní… je to pára, mlha, svět bez hranic, svět fantazie. Svět snění, kde nejsou hranice, ani sám Rak je nemá. Je to jeho úkolem, hledat hranice , má tendenci k rozplývání se – a to nejčastěji v druhých. Rak je rodinné znamení, potřebuje bezpečnou náruč, potřebuje domov a rodinu. Je schopen hodně jim obětovat, ale na druhou stranu také mnoho vyžadovat, potřebuje si uvědomit, že ne každý má tak silnou potřebu pospolitosti a bezpečného hnízda. Především u svobodymilovných znamení, by mohl narazit a zůstat nepochopen.

Rak potřebuje mít svůj svět, potřebuje se věnovat krásnu, většinou bývá umělecky nadán, nemusí to být nic konkrétního, může být umělecky nadán k životu. Potřebuje se obklopovat tím, co ho těší, v čem je mu dobře a kde se cítí doma. Rak, který nemá dostatečné zázemí a místo k odpočinku se stahuje do sebe, stává se morousem, který je zalezlý ve svém krunýři a my ostatní z něj vidíme jen část… a to je škoda, protože Rak nám má co dát – jen on nás může vzít do světa, kde se tkají příběhy jak pavučinky, do světa fantazie. Protože, co by byl svět bez fantazie?

Lahvička náležící ke znamení Raka se jmenuje „Změna v nové době“, má číslo 13 – tarotová karta Smrt, barvu čirou na zelené. Souvisí s tím, o čem jsem psala na začátku – o vědomí konce.. Rak je na přelomu jara a léta, cítí konec a vyhlíží začátek a než ta změna přijde…trochu se zasní… 🙂

 

Komentáře