Růžová

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Nejněžnější barva spektra, červená prosvětlená bílým světlem, ale nemá název světle červená, je to růžová, už to vypovídá o jedinečných kvalitách této barvy.

Je velmi zranitelná napohled, křehká, přisuzujeme tuto barvu především kojencům a to ještě ženského pohlaví. Přesto i v této barvě, ostatně jako v každé je ukryt paradox, který nám pomůže tuto barvu a zároveň i kvalitu poznat v celé šíři, abychom našli v ní i v sobě celistvý pohled.

Růžová uvnitř své nejněžnější krásy totiž skrývá neobyčejnou pevnost a sílu, která však není fyzického rázu, spíše se jedná o hloubku lásky – bezpodmínečné lásky, o které se sice mluví, ale ne každý je schopen takto procítit kvalitu růžové. Bezpodmínečná láska – je opravdu láska bez PODMÍNEK. To znamená že miluji pro lásku samu, nepřivlastňuji si objekt mé lásky ani fyzicky ani emocionálně. Říká se, že mateřská láska je takovýmto druhem lásky, ale ne vždy je to pravda, vždyť i svým dětem často klademe podmínky, tak a tak se chovej, a za tím nevyslovené a pak Tě budu mít rád-a. Tak často svazujeme děti pupečními šňůrami z vděčnosti, kterou očekáváme, že by k nám měli cítit. Tato láska pak opravdu nemá kvalitu růžové.

Je náročné a někdy až bolestivé milovat bez očekávání, ale dokážeme-li se o kousek posunout k tomuto pohledu na lásku ke komukoli a k čemukoli, pak možná, pocítíme lehké chvění v oblasti srdeční čakry, kde v zeleném středu leží růžový drahokam.

Komentáře