Zelená

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pokud se nám podařilo vyřešit, nebo alespoň pořešit témata

červené – uspokojení základních potřeb,

oranžové – vztahy k ostatním a k sobě,

žluté – sebeocenění a uvědomění si své osobnosti,

můžeme se posunout o stupínek výše od čistě fyzických čaker do středu našeho bytí

– k srdeční čakře zelené barvy.

V zelené barvě jsou skryty dvě primární – jednoduché barvy – žlutá a modrá.

Žlutá – známe, barva naší osobnosti, našeho já – našeho ega, centra naší vůle se v zelené stýká s modrou – barvou ducha a barvou „Buď vůle Tvá.“

Je li srdeční čakra v rovnováze – jsme v souladu sami se sebou – přání naší duše – modrá je vždy v souladu s božím plánem, naplnit ho však může pouze naše osobnost – naše já – žlutá.

Jakákoli nerovnováha v srdeční čakře vypovídá o tom, že jdeme sami proti sobě, nejednáme v souladu se svými sny, se svými touhami a nenaplňujeme plán naší duše.Vede to k otravě srdce – zahořklosti.

Přijmeme – li do svého života modrou barvu – nejvyšší komunikaci lásky, můžeme překonat žlutý strach o naše malé já a dát svému životu nový rozměr a nový směr.

Zelená – je barvou změn a ochoty k nim. Dává nám možnost vytvořit si v sobě prostor a zároveň vnější prostor rozšířit tak, aby se nám v něm volně dýchalo.

Získáme tak schopnost, podívat se na svou situaci z jiných úhlů a z jiné perspektivy – jakoby s modrým odstupem.

V tomto stavu můžeme spatřit nový směr, který jsem před tím, pokud jsme byly uvnitř nebyli schopni vidět a také nám umožní vidět nové perspektivy v životě.

Dodává nám odvahu k novým začátkům a životním obratům – v situaci, kdy jsme tzv. na křižovatce a rozhodujeme se, jakým směrem se dále vydáme.

Zelená je úžasným pomocníkem v těchto situacích, neboť nás navádí na tu jedinou správnou cestu – Cestu srdce.

Je to barva lásky – lásky k sobě, k druhým lidem, k přírodě – lásky a citu, pocitů sounáležitosti – já malé žluté já, jsem kapkou v modrém oceánu. A je jen na mě jak důležitou kapkou budu, jak se budu vnímat, jak budu vnímat ostatní kapky – všichni jsme úžasné a jedinečné střípky – mozaiky zvané Vesmír.

 

Komentáře